Сироп L-цет –

це сучасний¹
протиалергічний засіб із
доведеною ефективністю
для дітей з 2 років
та дорослих

Показаний для лікування:

  • Алергічного риніту (у тому числі цілорічного алергічного риніту)
  • Кропив’янки

Склад:

Діюча речовина: 5 мл сиропу містять левоцетиризину дигідрохлориду 2,5 мг;
Допоміжні речовини: гліцерин, пропіленгліколь, натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), натрію пропілпарагідроксибензоат (Е 217), сахароза, кислота оцтова льодяна, натрію ацетат тригідрат, смакова добавка м’яти перцевої, смакова добавка банана, вода очищена.

Фармакологічні властивості:

Попереджає розвиток та полегшує перебіг алергічних реакцій, чинить антиексудативну, протисвербіжну, протизапальну дію, майже не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії.

Враховуючи низький ступінь метаболізму та відсутність здатності до пригнічення метаболізму, взаємодія левоцетиризину з іншими речовинами (і навпаки) малоймовірна.

Спосіб застосування та дози:

Категорія пацієнтівВікРазова дозаКількість прийомів
ДітиВід 2 років до 6 років1,25 мг (2,5 мл)2 рази на добу
ДітиВід 6 років до 12 років5 мг (10 мл)1 раз на добу
ПідліткиВід 12 років до 18 років5 мг (10 мл)1 раз на добу
ДоросліВід 18 років5 мг (10 мл)1 раз на добу

Хворим літнього віку із нормальною функцією нирок корекція дози препарату не потрібна.
Хворим із порушеною функцією нирок розрахунок дози необхідно проводити з урахуванням кліренсу креатиніну відповідно до Інструкції.Хворим із винятково печінковою недостатністю корекція режиму дозування не потрібна.
Хворим із печінковою та нирковою недостатністю необхідно коригувати режим дозування відповідно до Інструкції.

Інструкція

Чому при алергії обираємо сироп L-цет

Чому при алергії обираємо сироп L-цет
  • Сучасно-протиалергічний (левоцетиризин – це активна форма цетиризину – за її відкриття вчені отримали Нобелівську премію!² Ця технологія дозволила знизити дозу препарату)
  • Швидко-ефективний (Сироп L-цет діє з 12-ї хвилинки від прийому: у 50 % хворих дія левоцетиризину розвивається через 12 хвилин після прийому одноразової дози, а у 95 % – через 0,5 – 1 годину)
  • Носо-розблокуючий (Сироп L-цет сприяє усуненню закладеності носу, набряк та зменшує виділення з носа при алергічному риніті)
  • Свербіжо-усуваючий (Сироп L-цет показаний для лікування кропив’янки)
  • Дитячо-дорослий (Сироп L-цет – для усіх, хто старше 2 років)
  • Зручно-прийомистий (Сироп L-цет приймати 1–2 рази на добу)
  • Лагідно-лікуючий (Сироп L-цет має невисоку частоту побічних реакцій)³
  • Довго-захищаючий (Сироп L-цет діє впродовж 24 годин – це супер!)²
  • Смачно-банановий (Сироп L-цет – це ням-ням!)
  • Прозоро-безбарвниковий (Сироп L-цет зовсім без барвників!)
  • Їжо-незалежний (Сироп L-цет можна приймати незалежно від прийому їжі)
  • Довго-прийомистий (Сироп L-цет можна приймати довго)*

Що робити дітям із алергічним ренітом Рекомендації при полінозі (алергією на пилок рослин)

Якщо у дитини у період цвітіння рослин з’являлася закладеність носа, свербіж очей, повік, сльозотеча і навіть задуха, а алерголог виявив позитивну реакцію на пилковий алерген – ці рекомендації для Вас.

Розроблено рекомендації, дотримуючись яких у сезон полінації (цвітіння) Ви зможете обмежити контакт із пилковими алергенами:
  • Перебування на сонці треба обмежити до мінімуму, гуляти краще після дощу, коли кількість пилку в атмосфері значно зменшується. Після перебування на вулиці треба вмитися або протерти обличчя вологим рушником, змінити одяг, прийняти душ, оскільки пилок може збиратися у волоссі та тканинах.
  • Уникайте різного роду заміських поїздок, відвідування лісів та лугів, парків, скверів.
  • Не слід відчиняти вікна та двері у вашій квартирі або офісі. Спіть із зачиненими вікнами. Для зменшення потрапляння пилку у дім необхідно всі вікна (кватирки) завішувати новими марлями або іншими тканими матеріалами, а двері у квартиру тримати постійно зачиненими. Найкраще всього провітрювати приміщення після дощу або ввечері, коли кількість пилку в атмосфері значно зменшується. Вологе прибирання необхідно проводити щодня! Велику роль у покращенні самопочуття хворого, що страждає на поліноз, відіграє використання очисників повітря та кондиціонерів. Рекомендовано використання кондиціонера з фільтрами повітря на виході.
  • Найбільша концентрація пилку у повітрі спостерігається рано вранці та у сухі спекотні дні, тому у цей період часу особливо не рекомендується виходити на вулицю. Після повернення з вулиці слід змінити одяг.
  • Приймайте душ не рідше 2-х разів на день. Прийміть душ, коли прийшли з вулиці. Обов’язково вимийте волосся.
  • У період загострення хвороби необхідно щодня та неодноразово проводити туалет носової порожнини, здійснювати промивання очей та полоскання горла фізіологічним розчином хлориду натрію. Для промивання носа можете використовувати спреї для носа зі стерильною морською водою.
  • Зачиняйте вікна у машині під час поїздки, особливо за містом. Для того щоб захистити себе, рекомендується вдягати окуляри, що щільно прилягають, а після повернення додому – обов’язково змінити весь одяг, прийняти душ, а також ретельно пополоскати очі та рот чистою водою.
  • Не сушіть речі після прання на вулиці (на балконі), оскільки на них осідає пилок.
  • Відпочивайте біля моря, де пилку набагато менше.

Перехресна харчова алергія⁵

Пилковий алергенПродукти харчування
Пилок берези, вільхи, ліщиниЛісові горіхи, мигдаль, яблука, груші, вишня, абрикоси, персики, плоди ківі, селера, картопля
Пилок полинуСелера, картопля, фенхель, пастернак, аніс, кріп, червоний (стручковий) перець, коріандр, кмин, ромашка, насіння соняшника, напої з використанням полину (вермути, бальзами)
Пилок соняшникаСоняшникова олія, халва, майонез, гірчиця
Пилок амброзії Диня, банан
Пилок трав, житаПомідори, дині, земляний горіх, зерно, соя
Духмяні травиПрянощі, селера
Пилок багатьох рослинМед

Питання-відповіді

Сьогодні в аптеках України продається багато антигістамінних препаратів. Чи всі вони однакові?

Існує кілька поколінь антигістамінних препаратів, при цьому важливо знати, що старі антигістамінні препарати першого покоління, створені понад 50 років тому, при застосуванні мають виражений седативний ефект, можуть викликати такі побічні дії як сухість у роті й носоглотці, затримку сечі, запори. Діють вони короткочасно, у зв’язку з чим їх необхідно приймати 3–4 рази на добу. Крім того, при застосуванні старих антигістамінних препаратів до них розвивається звикання. Антигістамінні препарати нового покоління відрізняються від попередників високою ефективністю і безпекою, швидким початком дії, мінімумом побічних дій і зручністю застосування (достатньо однієї таблетки на день)⁶. Представником антигістамінних протиалергічних препаратів нового покоління є препарат L-Цет® фармацевтичної компанії «Кусум Хелтхкер Пвт Лтд». Діючу речовину препарату L-Цет® – левоцетиризин – було створено на основі наукового відкриття, яке в 2001 р. було удостоєно Нобелівської премії з хімії. Випускається L-Цет® у формі таблеток і сиропу.

Які основні переваги та достоїнства препарату L-Цет?

Як відомо, поліноз, кропив’янка характеризується різким зниженням працездатності і якості життя пацієнтів. Пацієнта з полінозом мучать виділення з носа, закладеність носа, свербіж в носі/очах і чхання. Пацієнта з кропив’янкою мучать свербіж, печіння, висипання на шкірі. По-перше, L-Цет достовірно зменшує дані симптоми, отже, його застосування сприяє поліпшенню якості життя і відновлення працездатності. По-друге, L-Цет володіє швидким початком протиалергічної дії – вже через 12 хвилин після прийому (у 50% пацієнтів). По-третє, L-Цет практично не має седативного ефекту, що дуже важливо для людей, які ведуть активний спосіб життя. По-четверте, L-Цет володіє високим профілем безпеки і мінімумом побічних дій. Його застосування дозволено дітям (з двох років – у формі сиропу, з шести років – у формі таблеток), а для пацієнтів літнього віку зміна дозування не потрібна. По-п’яте, L-Цет зручний в застосуванні – всього 1 таблетка на добу. І нарешті, L-Цет – це сучасний якісний препарат для лікування алергії за доступною ціною.

Що таке алергія, чому вона виникає і чи можна остаточно вилікуватися від алергії?

Алергія – це патологічно підвищена реакція організму на певні речовини-алергени (наприклад, на пилок), які в нормі не викликають хворобливих явищ. У виникненні алергії бере участь порушення роботи імунної системи. Імунна система раптом починає реагувати на абсолютно нешкідливі речовини (наприклад, на пилок квітучих рослин) як на небезпечні. При цьому в організмі проти пилку в великій кількості виробляються так звані антитіла. Коли відбувається контакт антитіл з алергеном (пилком), в організмі підвищується концентрація біологічно активної речовини – гістаміну. Саме гістамін викликає закладеність носа, рясні водянисті виділення з носа, напади чхання, свербіж носа, свербіж та почервоніння очей, сльозотечу. Антигістамінні препарати перешкоджають прояву ефектів гістаміну. І поки пацієнт з поліноз приймає антигістамінні препарати, симптоми полінозу зменшуються. Як тільки прийом антигістамінних препаратів припиняється – симптоми полінозу повертаються. Адже, на жаль, поки медицина не може усунути причину алергії (збій в імунній системі, що приводить до алергії), а може тільки зменшити негативний наслідок цього збою – блокувати дію гістаміну. Деякі люди, не знаючи механізмів алергії, передчасно припиняють прийом антигістамінних препаратів (відчують полегшення симптомів полінозу і перестають приймати антигістамінний препарат). Це не правильно! Антигістамінний препарат потрібно приймати протягом всього періоду цвітіння рослини-алергену. Наприклад, коли в липні-вересні квітне такий агресивний бур’ян, як амброзія, антигістамінний препарат необхідно приймати протягом всього періоду цвітіння.

Як потрібно приймати L-Цет при полінозі та кропивниці?

Перед застосуванням препарату L-Цет необхідно уважно прочитати інструкцію або ж проконсультуватися з лікарем. Препарат L-Цет випускається у формі таблеток і в формі сиропу. L-Цет таблетки рекомендовано застосовувати дорослим і дітям старше 6 років по 1 таблетці на добу. Таблетку приймають незалежно від прийому їжі, запивають невеликою кількістю води. L-Цет сироп рекомендовано застосовувати дітям віком старше 2 років. Рекомендовані дози сиропу: діти 2 – 6 років – по 2,5 мл 2 рази на добу, а діти старше 6 років – по 10 мл 1 раз на добу.

Джерела

Статті 1,2,4,5 присвячені діючій речовині – лівоцитерезину.

1.Starostina, S.V., & Toldanov, A.V. (2022). Significance of modern antihistamines in the treatment of patients with allergic rhinitis. Meditsinskiy sovet = Medical Council.

2.Осипова Л. С. Современный взгляд на проблему лечения аллергического ринита / Л. С. Осипова, Л. В. Кузнецова // Астма та алергія. - 2016. - № 2. - С. 75-86.

3.Леженко Г. О. Досвід застосування левоцетиризину в терапії алергічного риніту в дітей / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова // Здоровье ребенка. - 2017. - Т. 12, № 4. - С. 441-444.

4.Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги Алергічний риніт// Ринологія, №3-4, 2017

5.Пухлик Б.М. Аллергические перекрестки//"НОВИНИ МЕДИЦИНИ ТА ФАРМАЦІЇ" 2010.-21 (349)

6.Шкорботун В.А. Кубышкин А.В. Патогенетическое обоснование комбинированной терапии при аллергическом рините // УКР. МЕД. ЧАСОПИС, 2 (94) – III/IV 2013 www.umj.com.ua