L-Цет® — ефективний засіб від алергії

Які методи лікування алергії існують?

Розрізняють три основних взаємодоповнюючих методи терапії:
  • Пацієнтам з полінозом (поза періодом цвітіння), перехресною харчовою алергією, а також пацієнтам з алергією на пил і шерсть тварин лікар-алерголог може призначити специфічну імунотерапію алергенами. Для цього в шкіру пацієнта протягом декількох тижнів вводяться все більш концентровані розчини алергену. Проводять специфічну імунотерапію заздалегідь, щоб до початку цвітіння чутливість організму до конкретного пилку стала мінімальною.
  • Лікар може призначити спеціальну гіпоалергенну дієту та припинення контакту з алергеном.
  • Усім без винятку пацієнтам з алергією призначають антигістамінні препарати. Чому вони так називаються? До чого тут гістамін?

Відповідь криється в самому механізмі розвитку алергії.

Алергія — це патологічно підвищена реакція організму на певні речовини-алергени (наприклад, на пилок), які в нормі не викликають хворобливих явищ. У виникненні алергії бере участь порушення роботи імунної системи. Імунна система раптом починає реагувати на абсолютно нешкідливу речовину (наприклад, на пилок квітучих рослин) як на небезпечну. При цьому в організмі проти пилку у великій кількості виробляються так звані «антитіла». Коли відбувається контакт антитіл з алергеном (пилком), в організмі підвищується концентрація біологічно активної речовини – гістаміну. Саме гістамін при полінозі і викликає закладеність носа, рясні водянисті виділення з носа, напади чхання, свербіж носа, свербіж та почервоніння очей, сльозотечу.

Антигістамінні препарати перешкоджають прояву ефектів гістаміну. Поки пацієнт з алергічним ринітом приймає антигістамінні препарати, симптоми зменшуються. Як тільки прийом антигістамінних препаратів припиняється – симптоми повертаються. Адже, на жаль, поки медицина не може усунути причину алергії (поломку в імунній системі, що приводить до алергії), а може тільки зменшити негативний наслідок цієї поломки – блокувати дію гістаміну. Деякі люди, не знаючи механізмів алергії, передчасно припиняють прийом антигістамінних препаратів (відчувають полегшення симптомів полінозу і перестають приймати антигістамінний препарат). Це неправильно! Антигістамінний препарат потрібно приймати протягом усього періоду цвітіння рослини-алергену. Наприклад, коли в липні – вересні цвіте такий агресивний бур’ян як амброзія, антигістамінний препарат необхідно приймати протягом всього періоду цвітіння.

Сьогодні в аптеках України продається багато антигістамінних препаратів.

Чи всі вони однакові?

Існує кілька поколінь антигістамінних препаратів, при цьому важливо знати, що старі антигістамінні препарати першого покоління, створені понад 50 років тому, при застосуванні мають виражений седативний ефект, можуть викликати такі побічні дії як сухість у роті й носоглотці, затримку сечі, запори. Діють вони короткочасно, у зв’язку з чим їх необхідно приймати 3–4 рази на добу. Крім того, при застосуванні старих антигістамінних препаратів до них розвивається звикання.

Антигістамінні препарати останнього покоління відрізняються від попередників:

Високою ефективністю

Безпекою

Швидким початком дії

Мінімумом побічних дій

Зручністю застосування

Представником антигістамінних протиалергічних препаратів нового покоління є препарат L-Цет®.

Діючу речовину препарату L-Цет® — левоцетиризин — було створено на основі наукового відкриття, яке в 2001 р. було удостоєно Нобелівської премії з хімії.

Випускається L-Цет® у формі таблеток і сиропу.

Джерела

  1. Алергічний риніт. Специфічна імунодіагностика та імунотерапія : метод. вказ. для студентів та лікарів-інтернів / упор. П.Г. Кравчун, В.Д. Бабаджан, О.В. Ломакіна та ін. – Харків : ХДМУ, 2013. – 20 с.
  2. УНІФІКОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ПЕРВИННОЇ, ВТОРИННОЇ (СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) ТА ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ АЛЕРГІЧНИЙ РИНІТ//Ринологія, №3-4, 2017
  3. С.М. Пухлік. Алергічний риніт: сучасні стандарти діагностики та лікування [Електронний ресурс] / С.М. Пухлік // Здоров'я' України – Режим доступу до ресурсу: https://health-ua.com/multimedia/userfiles/files/2018/Pulmo_2_2018/Pulmo_2_2018_str_22_23.pdf.