Алергія на пил і шерсть? Сучасний засіб від алергії — L-Цет®

Прийнято вважати, що найнеспокійніший час для алергіків – весна. Але останні дослідження показали, що розслаблятися не варто навіть восени і взимку. Алергія на пил і шерсть домашніх тварин активізується саме в цей період, коли вікна практично не відкриваються, і можливості добре провітрити приміщення все менше.

Яка причина виникнення алергії на пил і шерсть?

При алергії на пил і шерсть організм реагує не на самі подразники, а на мікроорганізми, які живуть в них. Те, що ми називаємо пилом – це суміш найрізноманітніших мікроскопічних часток. Вона може містити дрібні лусочки людського епітелію, шерсть домашніх тварин, шматочки їжі, квітковий пилок, текстильні волокна від білизни та одягу, екскременти гризунів і комах, спори цвілевих і дріжджових грибів, бактерії і навіть живих істот – мікроскопічних пилових кліщів. Їх розмір всього від 100 до 300 мікрон. Сапрофіти живляться відмерлими лусками людської шкіри. А оскільки людина за рік «скидає» близько 2 кг таких частинок, в наших квартирах кліщам живеться просто чудово.

Будь-які предмети, в яких накопичуються шкідливі частинки (килимові покриття, подушки, ковдри, матраци, книжкові полиці з багатовіковими зібраннями творів) можуть викликати симптоми алергії.

Ознаки, які супроводжують алергічні захворювання

закладеність носа, часте чхання, риніт;

почервоніння очей, їх свербіж, сльозотеча;

задишка, утруднене дихання, задуха;

свистячі хрипи в легенях, безуспішні спроби відкашлятися.

Дане питання має однозначне рішення – звичайно ж, звернутися до лікаря. Тільки лікар призначить необхідне обстеження, поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування. В жодному разі не можна займатися самолікуванням!

Алергія на пил і шерсть – це не просто каприз організму, а серйозне захворювання, яке, як і будь-яка хвороба, потребує лікування. І хоча позбутися її раз і назавжди не вдається, усунути симптоми і полегшити стан можна в будь-якому випадку.

Ось рекомендації, які допоможуть полегшити стан при алергії на пил і шерсть:

  • Навіть у зимовий час необхідно якомога частіше провітрювати приміщення;
  • Якомога частіше проводити вологе прибирання приміщення;
  • Уникати прямих контактів з тваринами, якщо саме на них організм реагує неадекватно;
  • Бажано виключити з інтер’єру всі предмети, що збирають на себе пил: килими, відкриті шафи й полиці. Дверцята шафи, де зберігаються книги, повинні бути обов’язково заскленими;
  • На вікна краще вішати легкі фіранки з бавовни або синтетики, що можна прати, але в жодному разі не жалюзі, вони є універсальним пилозбірником;
  • Категорично забороняється палити в приміщенні, де живуть хворі на алергію – тютюновий дим сам по собі є досить сильним подразником;
  • Кімнатні рослини можуть стати причиною зростання цвілі і сприяти утворенню домашнього пилу, тому від них треба або позбутися, або постійно тримати в чистоті.

Джерела

1. Беш Л.В. Алергія на кліщів домашнього пилу: практичні поради (як розпізнати, діагностувати, лікувати та попереджати симптоми захворювання) «Алергія у дитини» (2022), № 29–30, с. 48–50 Посилання: (www.umj.com.ua/uk/publikatsia-233569-alergiya-na-klishhiv-domashnogo-pilu-praktichni-poradi-yak-rozpiznati-diagnostuvati-likuvati-ta-poperedzhati-simptomi-zahvoryuvannya)
2. Беш Л.В. Сезонна алергія у дітей: практичні аспекти діагностики та лікування/Health UA//04.07.2016 https://health-ua.com/article/5361-sezonna-alergya-udtej--praktichn-aspekti-dagnostiki-talkuvannya
3. Controlling Dust, Dust Mites, and Other Allergens in Your Home [Електронний ресурс] // PeaceHealth – Режим доступу до ресурсу: https://www.peacehealth.org/medical-topics/id/rt1233.