Яка причина виникнення алергії на пил і шерсть?
При алергії на пил і шерсть організм реагує не на самі подразники, а на мікроорганізми, які живуть в них. Те, що ми називаємо пилом – це суміш найрізноманітніших мікроскопічних часток. Вона може містити дрібні лусочки людського епітелію, шерсть домашніх тварин, шматочки їжі, квітковий пилок, текстильні волокна від білизни та одягу, екскременти гризунів і комах, спори цвілевих і дріжджових грибів, бактерії і навіть живих істот – мікроскопічних пилових кліщів. Їх розмір всього від 100 до 300 мікрон. Сапрофіти живляться відмерлими лусками людської шкіри. А оскільки людина за рік «скидає» близько 2 кг таких частинок, в наших квартирах кліщам живеться просто чудово.
Будь-які предмети, в яких накопичуються шкідливі частинки (килимові покриття, подушки, ковдри, матраци, книжкові полиці з багатовіковими зібраннями творів) можуть викликати симптоми алергії.
Ознаки, які супроводжують алергічні захворювання
закладеність носа, часте чхання, риніт;
почервоніння очей, їх свербіж, сльозотеча;
задишка, утруднене дихання, задуха;
свистячі хрипи в легенях, безуспішні спроби відкашлятися.
Дане питання має однозначне рішення – звичайно ж, звернутися до лікаря. Тільки лікар призначить необхідне обстеження, поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування. В жодному разі не можна займатися самолікуванням!
Алергія на пил і шерсть – це не просто каприз організму, а серйозне захворювання, яке, як і будь-яка хвороба, потребує лікування. І хоча позбутися її раз і назавжди не вдається, усунути симптоми і полегшити стан можна в будь-якому випадку.
Ось рекомендації, які допоможуть полегшити стан при алергії на пил і шерсть:
- Навіть у зимовий час необхідно якомога частіше провітрювати приміщення;
- Якомога частіше проводити вологе прибирання приміщення;
- Уникати прямих контактів з тваринами, якщо саме на них організм реагує неадекватно;
- Бажано виключити з інтер’єру всі предмети, що збирають на себе пил: килими, відкриті шафи й полиці. Дверцята шафи, де зберігаються книги, повинні бути обов’язково заскленими;
- На вікна краще вішати легкі фіранки з бавовни або синтетики, що можна прати, але в жодному разі не жалюзі, вони є універсальним пилозбірником;
- Категорично забороняється палити в приміщенні, де живуть хворі на алергію – тютюновий дим сам по собі є досить сильним подразником;
- Кімнатні рослини можуть стати причиною зростання цвілі і сприяти утворенню домашнього пилу, тому від них треба або позбутися, або постійно тримати в чистоті.